Moja dcéra/syn majú stužkovú. Čo si oblečiem?

Posted on by Stuzko

Tak v prvom rade by si mal túto otázku položiť rodič v dostatočnom predstihu pred termínom samotnej stužkovej. Predíde sa zbytočným stresom.

Stužková je druh plesu, preto sú vhodné dlhé šaty. Dámy si ich môžu dať ušiť, požičať, resp. kúpiť a použiť ich na viac akcií. Inšpiráciou môžu byť rôzne „smotánkovské podujatia,“  na ktorých sa každý snaží vyzerať čo najlepšie.

Stužkové bývajú obvykle v „studených“ mesiacoch, preto je vhodné porozmýšľať aj nad ľahkým kabátikom či peknou šatkou. Každopádne by šaty mali byť pohodlné, aby sa človek necítil stiesnený, resp. niečím obmedzovaný.

Keď už máme šaty vybrané, je to len polovica cesty. K tomu treba vybrať topánky a vhodné šperky. Tu platí tiež – menej je viac. Radšej zvoľte jemnejšie ozdoby. Spoločenským šatám by nemala chýbať kabelka do ruky. V deň stužkovej si treba dohodnúť termín u kaderníčky a kozmetičky, aby bol dojem dokonalý.

Páni rozhodne nič nepokazia čiernym oblekom, ku ktorému sa potom hodí akákoľvek farba. Samozrejme, mala by ladiť s farbou šiat partnerky.

Stužková je len raz v živote mladého človeka, preto sa jej oplatí venovať dostatok času, aby ten výnimočný večer nič nepokazilo.

Príjemnú zábavu pred maturitou!

This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Comments are closed.


Facebook

Unicorn College Vysoka Skola


Navigácia v povolaní